دکتر فرشید دبیرزاده

پوست و مو


تعطیلی مطب

Dr. Dabirzadeh Weblog

توضیح مهم

رفع افتادگی پوست به کمک رادیوفرکوئنسی

رادیوفرکوئنسی می تواند پوست شل و افتاده روی گونه ها ، فک تحتانی ، و ابروها را سفت کند. ضمنا" درپوست سایر قسمت های بدن مانند شکم ، دست ها ، و پاها نیز قابل استفاده است. برخلاف درمان با لیزر یا نور ، این روش تغییری در نمای ظاهری پوست نخواهد داشت بنابراین خطوط ظریف یا لکه های پوستی را از بین نمی برد.

دستگاه رادیوفرکوئنسی نوعی جریان الکترومغناطیسی به پوست القا می کند و درعین حال یک اسپری خنک کننده ، اپیدرم ( لایه سطحی پوست ) را در برابر گرمای ایجاد شده محافظت می نماید. پزشک قادر است میزان انرژی تولید شده را کنترل کند. مقاومت طبیعی پوست حرکت الکترون ها را کند می کند، درنتیجه یک گرمای یکنواخت و مداوم در بافتهای زیر سطح پوست ایجاد می شود. درم حاوی رشته های کلاژن است که به پوست قوام می بخشند. وقتی بافت درم گرم می شود، رشته های کلاژن منقبض و ضخیم شده و درنهایت بافت زیر سطح پوست سفت می شود. در طی روزها و هفته های بعد هم کلاژن جدید بوجود می آید که بازهم بر سفتی پوست می افزاید. این سفت شدن پوست در هر سه جهت افقی ، عمودی ، و عمقی رخ می دهد.

رادیوفرکوئنسی یکی از بهترین روش ها برای سفت کردن پوست و اصلاح افتادگی های آن است و به همین دلیل هم همواره بعنوان جایگزینی برای عمل جراحی " فیس لیفت "2 مطرح می شود زیرا هم هزینه کمتری داشته و هم دوران نقاهت بعد از عمل آن بسیار کوتاهتر است. البته باید توجه داشت که تاثیرات قابل رویت عمل " فیس لیفت " از رادیوفرکوئنسی بیشتر است . ضمنا" از آنجا که رادیوفرکوئنسی تاثیری بر عضلات ندارد ، برای کسانی که پوستشان دچار چین و چروک های پیشرفته و افتادگی شدید است مناسب نیست. بیشترین تاثیر این روش در کسانی است که بین 30 تا 60 سال سن داشته و چروک یا افتادگی خفیف در پوست خود دارند.

تکنیک های این کار به سرعت در حال پیشرفت است و موفقیت آن به مهارت پزشک و آشنایی او با این تکنیک ها نیز بستگی دارد.
این روش نیاز به آمادگی خاصی از سوی بیمار ندارد. معمولا" یک ساعت قبل از آن باید کرم بیحس کننده روی پوست مالیده شود. بلافاصله قبل از شروع کار نیز ممکن است دارویی برای کاهش سوزش احتمالی تزریق گردد. عمل بسته به سطح مورد نظر و میزان افتادگی پوست از یک تا دو ساعت ممکن است طول بکشد.

بیمار بلافاصله بعد از عمل می تواند به کار و زندگی معمول خود بازگردد. ممکن است یک یا دو ساعت مختصری قرمزی در پوست مشاهده شود ولی تورم ، خون مردگی ، و درد بعد از عمل نادر است. عوارض جانبی این عمل شایع نیست و اگر رخ دهد موقتی و شامل تاول ، سوختگی ، اسکار، و جوش های گذراست. ندرتا" فرورفتگی های کوچک دائمی بعد از عمل گزارش شده است.

معمولا" یک جلسه درمان کافی است. بعد از یک جلسه ، فرد می تواند اثرات فوری آن را مشاهده کند ولی اثرات کامل آن بعد از چهار تا شش ماه پدیدار می شوند زیرا بازسازی کلاژن و تولید آن به زمان نیاز دارد. نتایج عمل تا حدود دوسال باقی می ماند. انجام این عمل درحال حاضر در امریکا برای قسمت تحتانی صورت 2000 دلار و برای تمام صورت 5000 دلار هزینه دارد.


-----------------------------------------------
1 - radiofrequency

2 - face lift


آدرس مطب :
تلفن : -

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیآدرس مطبمقالات عمومیپزشکان بدون مرزسوالات پزشکیپیامهای کاربرانگالری تصاویراطلاعیه انجمن متخصصین پوتماس با من