دکتر فرشید دبیرزاده

پوست و مو


تعطیلی مطب

Dr. Dabirzadeh Weblog

توضیح مهم

هزینه بوتاکس

اخیرا با افزایش فشارهای اقتصادی بر مردم و نیز رواج بیشتر کارهای زیبایی ، در مورد قیمت (هزینه) بوتاکس بیشتر سوال می شود . امیدوارم این مطلب تا حد زیادی پاسخ فارسی زبانان داخل و خارج کشور را داده و راه کلاهبرداری شیادان را ببندد.

تاریخ این نوشتار 11 خرداد 1397 است و با توجه به نوسانات قیمت ارز و کمبود شدید دلار 4200 تومانی، ممکن است در آینده صادق نباشد.

در اینجاتنها به بوتاکس های معتبر می پردازیم و در مورد هزینه بوتاکس های تقلبی چینی که به طور فله ای وارد ایران شده و در کارگاه های زیرزمینی بسته بندی و به نام بوتاکس کانادایی به شکل زیرمیزی به بسیاری مطب ها و کلینیک ها و آرایشگاه ها فروخته می شوند اطلاعی نداریم. خوانندگان گرامی برای اطلاع از راه های شناخت بوتاکس اصل از بوتاکس تقلبی می توانند از مطالب متعددی که در همین وبسایت قرارداده ام استفاده کنند.

همان طور که بسیاری می دانند بوتاکس با غیرفعال کردن عضلات عمل می کند مثلا در جوان سازی صورت با غیرفعال شدن عضلات زیر پوست نواحی خاصی از صورت ( که بیشتر در ثلث فوقانی آن واقعند) ، چین و چروک ها محو شده یا کاهش قابل توجه پیدا می کنند. این عمل رایج ترین عمل زیبایی است که در همه کشورهای دنیا من جمله امریکا ، کانادا ، و اروپا در حال انجام است.

بوتاکس امریکایی در ایران موجود نیست و از آنجا که این نوع ترکیبات نیاز به نسخه پزشک داشته و از زمان تولید تا مصرف باید در یخچال نگهداری شوند، امکان آوردن آن از طریق مسافر هم وجود ندارد. برند دیگری از این ماده به نام دیسپورت در ایران وجود دارد که ساخت شرکت آیپسن انگلیس است و از مجاری قانونی واردشده و در برخی داروخانه ها به فروش می رسد. زئومین آلمانی و نورونوکس کره ای هم در ایران موجود است. دیسپورت و زئومین هر دو در امریکا و اروپا به وفور مصرف می شوند. در سال های اخیر نوعی بوتاکس ایرانی به نام مصپورت هم عرضه شده که کیفیت قابل قبولی دارد.

هزینه تزریق دیسپورت در امریکا از یک منطقه جغرافیایی به منطقه دیگر و از پزشکی تا پزشک دیگر متفاوت است ولی می توان گفت که به طور متوسط بین 600 دلار تا 1200 دلار برای ثلث فوقانی صورت شامل سه ناحیه خط اخم ، خطوط پیشانی ، چین های پنجه کلاغی اطراف چشم ها هزینه دریافت می شود. این رقم با احتساب قیمت فعلی دلار آزاد در ایران، تقریبا معادل 4 میلیون تا 8 میلیون تومان است.

همین هزینه یعنی تزریق دیسپورت برای هر سه ناحیه فوق الذکر در ثلث فوقانی صورت، در ایران از 400 هزارتومان تا 800 هزارتومان (و گاهی بیشتر) و از پزشکی به پزشک دیگر و از شهری به شهر دیگر متفاوت است. دربرخی کلانشهرها مانند تهران این تفاوت را از جنوب تا شمال یا شرق تا غرب شهر به وضوح می توان دید.

هزینه تزریق نورونوکس کره ای و زئومین آلمانی نیز درایران در همین حدود و هزینه تزریق مصپورت (که تولید ایران است) حدود نصف هزینه دیسپورت توسط پزشکان مختلف اخذ می شود.

درپایان مثل همیشه یادآوری می کنم که کارهای زیبایی توسط افراد غیرپزشک یا پزشکان بی تجربه یا با استفاده از مواد ارزان قیمت غیراستاندارد می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد .


آدرس مطب :
تلفن : -

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیآدرس مطبمقالات عمومیپزشکان بدون مرزسوالات پزشکیپیامهای کاربرانگالری تصاویراطلاعیه انجمن متخصصین پوتماس با من