دکتر فرشید دبیرزاده

پوست و مو


تعطیلی مطب

Dr. Dabirzadeh Weblog

توضیح مهم

بوتاکس کانادایی یا توهین به شعور مخاطبین

مدتهاست که عده ای در ایران اقدام به وارد کردن قاچاق بوتاکس های تقلبی کرده و به نام بوتاکس کانادایی آنها را به فروش می رسانند . جهت اطلاع هموطنان باید عرض کنم که در کانادا تنها برندهایی که مجوز عرضه داشته و مصرف می شوند عبارتند از : بوتاکس (که توسط شرکت امریکایی الرگان عرضه می شود) و زئومین( که توسط شرکت آلمانی «مرز فارما » عرضه میشود ) . حال چگونه ممکن است در کانادا نوع اصیل و باکیفیتی از این ماده تولید شود ولی در خود این کشور مصرف نشود ؟ بنده به قاچاقچیان عرض می کنم که لااقل بهتر بود برای فریب مردم از نام کشوری استفاده می کردند که دست کم یک شکل از این ماده را تولید کند تا دروغشان سریع برملا نشود!

همانطور که در مطالب گذشته بنده و برخی ازسایرهمکاران اشاره کرده ایم، عده ای سودجو از تب تمایل به زیباسازی صورت که چند سالی است دامن ایرانیان را گرفته سواستفاده می کنند و با توجه به گران بودن بوتاکس های اصل اقدام به واردکردن قاچاق بوتاکس های غیراستاندارد که در کارگاه های زیرزمینی تولید می شود می نمایند. این بوتاکس های تقلبی با قیمتی بسیار ارزانتر به فروش می روند ولی عوارض فراوان دارند که مکررا" آنها را متذکر شده ایم . ولی این تذکرات تاثیر چندانی نداشته زیرا نه حساسیتی در ارگانهای نظارتی نسبت به این موضوع وجود دارد و نه برخی همکاران حاضرند از این مواد تقلبی چشم پوشی کنند و نه متقاضیان زیبایی اطلاع کافی درباره عوارض این مواد تقلبی دارند. انگیزه قاچاقچیان هم که معلوم است. در اینجا بنده فقط چند کلمه با مصرف کنندگان و پزشکانی که این مواد را تزریق می کنند و نیز ارگان های نظارتی درمیان می گذارم :

- همکار عزیزی که این مواد را به شکل زیرمیزی از قاچاقچیان میخرید و به مراجعه کنندگان خود تزریق می کنید. من میتوانم تصور کنم ، حال که تعداد مراجعه کنندگان شما از 2 نفر در روز به 100 نفر افزایش پیدا کرده و درآمد مطبتان که قبلا کفاف اجاره یک واحد آپارتمانی کوچک در حومه شهر را نمیداد اکنون برای خرید چند آپارتمان کفایت می کند ، خیلی سخت است که بتوانید خرید و مصرف مواد تقلبی را کنار بگذارید ولی به یاد داشته باشید که شما سارق نیستید که فقط ملاحظات اقتصادی را در کار خود مدنظر قراردهید. شما در قبال جان و سلامت انسانها مسئولید حتی اگر از نظر اقتصادی به نفعتان نباشد!

- عزیزانی که متقاضی انجام این عمل های زیبایی روی خود هستید در نظر داشته باشید که انجام این کارها به هرقیمتی به صلاحتان نیست . عمل هایی که با مواد و وسایل اصیل و معتبر انجام می شود معمولا" گرانند . درکنار هر خدمتی که گران عرضه شود به طور خودکار خدمات مشابهی با کیفیت پایین تر و قیمت کمتر رشد خواهد کرد ولی اگر توان اقتصادی انجام عمل های باکیفیت را ندارید از انجام این کارها صرفنظر کنید و مطمئن باشید که در دراز مدت پشیمان نخواهید شد. نمونه های عملهای زیبایی ارزان قیمت که باعث سالها پشیمانی شده در اطرافتان فراوان است . فقط کافی است چشم خود را باز کنید ، از عمل های بینی بسیاربدی که در اطرافیانتان می بینید تا تزریق ژل هایی مثل ژل « پاژ » ( که حالا بعد از 7 سال عوارض مهیب آن در حال بروز است ) تا لک هایی که بعلت استفاده از دستگاههای لیزر غیراستاندارد عمدتا چینی روی صورت باقی می ماند تا تزریق بوتاکس های تقلبی که منجر به عدم تقارن صورت و افتادگی پلک و ... شده و هزاران مورد مشابه دیگر که در این مطلب نمی گنجد! ( از عزیزانی هم که نگران از دست دادن محبوبشان هستند یا میخواهند هرطور شده ، نظر وی را به خود جلب کنند، توصیه می کنم گوشه چشمی هم به به زیباسازی رفتار و اخلاق و شخصیت خود داشته باشند چرا که آنچه در درازمدت انسانهای فهیم را جذب می کند، زیبایی درونی است نه زیبایی ظاهری ! ).

- در انتها از ارگانهای نظارتی نیز تقاضا داریم قوی تر به مسئله خرید و فروش و استفاده از این مواد قاچاق و غیراستاندارد بپردازند زیرا با توانی که در موارد مشابه از ایشان سراغ داریم مشخص است که درصورت وجود اراده لازم و اقدام در این زمینه، مسلما" موفق خواهند بود.


آدرس مطب :
تلفن : -

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیآدرس مطبمقالات عمومیپزشکان بدون مرزسوالات پزشکیپیامهای کاربرانگالری تصاویراطلاعیه انجمن متخصصین پوتماس با من